HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Vandaag · 1630 openbare meldingen
Filters: Vandaag · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 14-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 14:31 CEST.

112,2Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
274Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 12:00
14:31Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di0000000000000000000000000
Wo10476596758606532001542502742721590000000001630
Do0000000000000000000000000
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
14-10 00:0078971104
14-10 01:005692076
14-10 02:0011471059
14-10 03:008570267
14-10 04:003550058
14-10 05:006520260
14-10 06:008489065
14-10 07:002281132
14-10 08:0000000
14-10 09:0000000
14-10 10:0017122141154
14-10 11:0023208127250
14-10 12:0026227201274
14-10 13:0026215256272
14-10 14:0020124123159

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 1630 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland3745521151431,5%
Noord-Brabant1628421532620,0%
Noord-Holland3522622228517,5%
Gelderland241607319411,9%
Onbekend658911845,2%
Utrecht862100804,9%
Zeeland93931523,2%
Flevoland43410392,4%
Limburg81561301,8%
Overijssel432090,6%
Drenthe611080,5%
Groningen520070,4%
Friesland020020,1%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 14-10-2026 00:00. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats15864497,3%
Regio15468494,8%
Adresveld97066059,5%
Coördinaten15468494,8%
Incidenttype469116128,8%
1193.7%Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (126 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
94.8%Opgeslagen coördinaten · 1546/1630. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger1630

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent62938.6%
A1 · spoed45227.7%
B2 · besteld vervoer19111.7%
1267.7%
P1 · spoed1247.6%
P2 · minder urgent623.8%
B1 · besteld vervoer271.7%
A0 · hoogste urgentie181.1%
C110.1%
1630Meldingen · vandaag
1341Ambulance
162Brandweer
103Politie
10P2000
5Hulpdiensten
5Traumahelikopter
4Rijkswaterstaat

Meldingen per uur · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
14-10 00:00104
14-10 01:0076
14-10 02:0059
14-10 03:0067
14-10 04:0058
14-10 05:0060
14-10 06:0065
14-10 07:0032
14-10 08:000
14-10 09:000
14-10 10:00154
14-10 11:00250
14-10 12:00274
14-10 13:00272
14-10 14:00159
104 14-10 00:00
76 14-10 01:00
59 14-10 02:00
67 14-10 03:00
58 14-10 04:00
60 14-10 05:00
65 14-10 06:00
32 14-10 07:00
0 14-10 08:00
0 14-10 09:00
154 14-10 10:00
250 14-10 11:00
274 14-10 12:00
272 14-10 13:00
159 14-10 14:00

Waar · plaatsen

Rotterdam 101
Den Haag 99
Amsterdam 90
Eindhoven 27
Tilburg 26
Helmond 23
Zoetermeer 22
Dordrecht 22
Utrecht 22
Haarlem 21
Breda 21
Delft 18
Arnhem 17
Leiden 16
Schiedam 15

Waar · regio's

Zuid-Holland 514
Noord-Brabant 326
Noord-Holland 285
Gelderland 194
Utrecht 80
Zeeland 52
Flevoland 39
Limburg 30
Overijssel 9
Drenthe 8

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Amsterdam-Amstelland 19
Brandweer Hollands Midden 18
Brandweer Gelderland Midden 9
Brandweer Rotterdam Rijnmond 9
Brandweer Haaglanden 8
Brandweer Zeeland 7
Brandweer Groningen 6
Brandweer Midden- en West-Brabant 5
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 5
Brandweer Drenthe 4

Ambulance

Ambulance Haaglanden 87
Ambulance Hollands Midden 84
Ambulance Brabant Zuid en Oost 82
Ambulance Noord en Oost Gelderland 73
Ambulance Utrecht 63
Ambulance Brabant Noord 61
Ambulance Rotterdam Rijnmond 53
Ambulance Midden- en West-Brabant 52
Ambulance Zuid-Holland Zuid 51
Ambulance Gooi en Vechtstreek 43

Politie

Politie Midden- en West-Brabant 16
Politie Rotterdam Rijnmond 9
Politie Utrecht 7
Politie Amsterdam-Amstelland 6
Politie Brabant Zuid en Oost 6
Politie Gelderland Midden 6
Politie Hollands Midden 5
Politie Limburg Zuid 5
Politie Zeeland 5
Calamiteitencoördinator 2

Overig

Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 4
Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 3
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 2
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 2
Teammanager Noordkop 2
Vlijmen - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 2
Bemanning HV Schagen 1
Bemanning TS Bovenkarspel 1
Bemanning TS Egmond aan Zee bemanning TS 1
Bemanning TS Heiloo bemanning TS 1

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Verkeersongeval 22
Brand 21
Assistentie ambulance 14
Voertuigbrand 13
Brandmelding 12
Stank-/hinderlijke lucht 10
Liftopsluiting 8
Voertuig te water 8
Reanimatie 7
Woningbrand 6

Ambulance

Onbekend 1117
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 218
Reanimatie 4
Voertuig te water 2

Politie

Verkeersongeval 65
Onbekend 23
Schietincident 8
Steekpartij 4
Voertuig te water 3

Overig

Onbekend 15
Verkeersmelding rws 4
Verkeersongeval 2
Reanimatie 2
Vaartuig in problemen 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

BrandweerP1

Buitenbrand

Meerheuvelpad · 's-Hertogenbosch · Noord-Brabant

BrandweerP2

Liftopsluiting

Atlanta · Capelle aan den IJssel · Zuid-Holland

BrandweerP1

Voertuigbrand

Voorstondensestraat · Hall · Gelderland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Varenhof · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceA2

Ambulance · Alarmering

Ambulancepost Noordwijk van Berckelweg · Noordwijk · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Minnaertweg · Dordrecht · Zuid-Holland

BrandweerP1

Tilassistentie

Turfweg · Montfort · Limburg

BrandweerP2

Liftopsluiting

Cello Eindhovenlaan 115-121 · 's-Hertogenbosch · Noord-Brabant

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.