HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Dit jaar · 35371 openbare meldingen
Filters: Dit jaar · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-01-2026 00:00 tot 14-10-2026 15:25 CEST.

5,1Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
335Drukste opgeslagen uur: 24-09-2026 15:00
15:25Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma91493432371832408976129132124111128113899726000001447
Di0000000041982963474332612685875033373803524645064644525852
Wo3752992152161912032684116957528976364844334793132962993163854142863013179481
Do194125819365719119119323040538444152435741935812497641041161291975053
Vr2101447765766277167226195218331411321582292021571711871861701741143571
Za138128120121116104701342292803072242483121548612786912362041551972934160
Zo274202206152188139701151231493313303533623753903503342643123431901521045808

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-202600000
02-202600000
03-202600000
04-202600000
05-202600000
06-202600000
07-202601801230
08-202600000
09-20263507248651749191032031
10-20263982591244783311

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 35371 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland9008134402498993428,1%
Noord-Brabant4335444236223633617,9%
Noord-Holland6044618430318597016,9%
Gelderland4453358191188418211,8%
Onbekend287221818742731198,8%
Utrecht21514861395418945,4%
Zeeland91898454710813,1%
Flevoland10077537219332,6%
Limburg268365120878402,4%
Overijssel24310283434711,3%
Friesland1053854552520,7%
Groningen1152644262110,6%
Drenthe991225131490,4%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 23-07-2026 13:05. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats32659271292,3%
Regio32253311891,2%
Adresveld168531851847,6%
Coördinaten32311306091,3%
Incidenttype80522731922,8%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
91.3%Opgeslagen coördinaten · 32311/35371. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Onbekend25532
Eigen ontvanger9840

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent1311837.1%
A1 · spoed1027329%
404311.4%
B2 · besteld vervoer29668.4%
P1 · spoed22006.2%
P2 · minder urgent20225.7%
B1 · besteld vervoer4681.3%
A0 · hoogste urgentie2750.8%
C150%
K220%
35371Meldingen · dit jaar
27473Ambulance
3905Brandweer
1993Politie
842Hulpdiensten
777P2000
212Rijkswaterstaat
157Traumahelikopter
8KNRM
4Onbekend

Meldingen per maand · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-20260
02-20260
03-20260
04-20260
05-20260
06-20260
07-202630
08-20260
09-202632031
10-20263311
0 01-2026
0 02-2026
0 03-2026
0 04-2026
0 05-2026
0 06-2026
30 07-2026
0 08-2026
32031 09-2026
3311 10-2026

Waar · plaatsen

Rotterdam 2164
Amsterdam 2111
Den Haag 1723
Eindhoven 624
Tilburg 619
Breda 515
Utrecht 493
Almere 411
Delft 402
Dordrecht 389
Leiden 360
Zoetermeer 358
Arnhem 350
Apeldoorn 334
Voorburg 325

Waar · regio's

Zuid-Holland 9934
Noord-Brabant 6336
Noord-Holland 5970
Gelderland 4182
Utrecht 1894
Zeeland 1081
Flevoland 933
Limburg 840
Overijssel 471
Friesland 252

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 401
Brandweer Amsterdam-Amstelland 203
Brandweer Limburg Noord 151
Brandweer Rotterdam Rijnmond 130
Brandweer Midden- en West-Brabant 117
Brandweer Gelderland Midden 85
Brandweer Haaglanden 82
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 77
Brandweer Drenthe 55
Brandweer Twente 55

Ambulance

Ambulance Utrecht 1382
Ambulance Brabant Zuid en Oost 1367
Ambulance Noord en Oost Gelderland 1260
Ambulance Brabant Noord 1112
Ambulance Hollands Midden 1086
Ambulance Gooi en Vechtstreek 942
Ambulance Haaglanden 812
Ambulance Zuid-Holland Zuid 611
Ambulance Rotterdam Rijnmond 520
Ambulance Midden- en West-Brabant 405

Politie

Politie Amsterdam-Amstelland 156
Politie Midden- en West-Brabant 139
Politie Utrecht 128
Politie Rotterdam Rijnmond 108
Politie Noord en Oost Gelderland 82
Politie Hollands Midden 76
Politie Gelderland Midden 69
Politie Brabant Zuid en Oost 63
Politie Brabant Noord 61
Calamiteitencoördinator 57

Overig

Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 68
Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 65
Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 51
KNRM KNRM 9
Koppelcode Pre-Com 9
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 8
Zwolle - post Zuid - chauffeurs 1 6
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 5
OvD Centrum 5
PreCom Telling 1e TS Boxtel 5

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Onbekend 641
Brand 442
Brandmelding 410
Stank-/hinderlijke lucht 290
Verkeersongeval 277
Woningbrand 243
Assistentie ambulance 212
Voertuigbrand 171
Buitenbrand 154
Reanimatie 153

Ambulance

Onbekend 24562
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 2836
Reanimatie 54
Verkeersongeval 15
Voertuig te water 7

Politie

Verkeersongeval 1337
Onbekend 502
Steekpartij 57
Voertuig te water 45
Schietincident 17
Overval 14
Ongeregeldheden 10
Explosie 8
Aanvaring 1
Reanimatie 1

Overig

Onbekend 1615
Verkeersmelding rws 202
Verkeersongeval 98
Reanimatie 34
Vaartuig in problemen 25
Brand 7
Stank-/hinderlijke lucht 4
Voertuig te water 4
Tilassistentie 3
Vermissing 2

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re · Liempde · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Molewaterplein · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Schweitzerplaats · Dordrecht · Zuid-Holland

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

HZD (D12.1) Dagcentr. Volwassenen Charlotte Jacobs · Den Haag · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Meerkoet · Diemen · Noord-Holland

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 132,5 · Liempde · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Roze Flamingo · Heerhugowaard · Noord-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.