HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Deze week · 2018 openbare meldingen
Filters: Deze week · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 12-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 15:25 CEST.

31,8Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
274Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 12:00
15:24Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di00000000000000000000003096126
Wo1047659675860653200154250274272270151000000001892
Do0000000000000000000000000
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
12-10-202600000
13-10-2026229932126
14-10-20261941540122361892

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 2018 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland4754826262330,9%
Noord-Brabant23334211138919,3%
Noord-Holland4527726235017,3%
Gelderland2619613423911,8%
Utrecht17841201135,6%
Onbekend77112151055,2%
Zeeland116442814,0%
Flevoland63910462,3%
Limburg151861402,0%
Overijssel8321140,7%
Drenthe612090,4%
Groningen520070,3%
Friesland020020,1%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 13-10-2026 22:43. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats19635597,3%
Regio191310594,8%
Adresveld119182759,0%
Coördinaten191310594,8%
Incidenttype601141729,8%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
94.8%Opgeslagen coördinaten · 1913/2018. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger2018

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent75137.2%
A1 · spoed57528.5%
B2 · besteld vervoer23011.4%
1587.8%
P1 · spoed1507.4%
P2 · minder urgent934.6%
B1 · besteld vervoer341.7%
A0 · hoogste urgentie261.3%
C110%
2018Meldingen · deze week
1639Ambulance
216Brandweer
125Politie
13Hulpdiensten
12P2000
7Rijkswaterstaat
6Traumahelikopter

Meldingen per dag · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
12-10-20260
13-10-2026126
14-10-20261892
0 12-10-2026
126 13-10-2026
1892 14-10-2026

Waar · plaatsen

Rotterdam 124
Den Haag 123
Amsterdam 115
Eindhoven 33
Tilburg 32
Utrecht 28
Zoetermeer 28
Dordrecht 26
Breda 25
Helmond 24
Schiedam 23
Arnhem 22
Delft 22
Haarlem 22
Voorburg 19

Waar · regio's

Zuid-Holland 623
Noord-Brabant 389
Noord-Holland 350
Gelderland 239
Utrecht 113
Zeeland 81
Flevoland 46
Limburg 40
Overijssel 14
Drenthe 9

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Amsterdam-Amstelland 25
Brandweer Hollands Midden 23
Brandweer Rotterdam Rijnmond 12
Brandweer Limburg Noord 10
Brandweer Gelderland Midden 9
Brandweer Haaglanden 9
Brandweer Midden- en West-Brabant 9
Brandweer Zeeland 8
Brandweer Groningen 6
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 5

Ambulance

Ambulance Haaglanden 109
Ambulance Hollands Midden 97
Ambulance Brabant Zuid en Oost 94
Ambulance Utrecht 87
Ambulance Noord en Oost Gelderland 86
Ambulance Brabant Noord 81
Ambulance Rotterdam Rijnmond 65
Ambulance Midden- en West-Brabant 60
Ambulance Zuid-Holland Zuid 59
Ambulance Gooi en Vechtstreek 51

Politie

Politie Midden- en West-Brabant 16
Politie Rotterdam Rijnmond 10
Politie Utrecht 9
Politie Brabant Zuid en Oost 8
Politie Gelderland Midden 8
Politie Amsterdam-Amstelland 7
Politie Brabant Noord 7
Politie Hollands Midden 6
Politie Zeeland 6
Politie Limburg Zuid 5

Overig

Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 5
Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 4
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 3
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 2
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 2
Oost - functionaris logistiek 2
PreCom Telling 1e TS Boxtel 2
PreCom Telling 1e TS Schaijk 2
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 2
Schaijk - PreCom Koppelcode OCB Oost-Brabant 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Brand 31
Verkeersongeval 26
Woningbrand 18
Assistentie ambulance 16
Brandmelding 15
Voertuigbrand 13
Stank-/hinderlijke lucht 13
Reanimatie 11
Voertuig te water 9
Liftopsluiting 9

Ambulance

Onbekend 1366
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 264
Reanimatie 7
Voertuig te water 2

Politie

Verkeersongeval 84
Onbekend 24
Schietincident 9
Steekpartij 4
Voertuig te water 4

Overig

Onbekend 19
Verkeersongeval 9
Verkeersmelding rws 7
Reanimatie 2
Vaartuig in problemen 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re · Liempde · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Molewaterplein · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Schweitzerplaats · Dordrecht · Zuid-Holland

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

HZD (D12.1) Dagcentr. Volwassenen Charlotte Jacobs · Den Haag · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Meerkoet · Diemen · Noord-Holland

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 132,5 · Liempde · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Roze Flamingo · Heerhugowaard · Noord-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

poli radiologie Maelsonstraat · Hoorn NH · Noord-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Schiedamseweg · Rotterdam · Zuid-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.