HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Vandaag · 1897 openbare meldingen
Filters: Vandaag · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 14-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 15:25 CEST.

123,0Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
274Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 12:00
15:25Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di0000000000000000000000000
Wo1047659675860653200154250274272270156000000001897
Do0000000000000000000000000
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
14-10 00:0078971104
14-10 01:005692076
14-10 02:0011471059
14-10 03:008570267
14-10 04:003550058
14-10 05:006520260
14-10 06:008489065
14-10 07:002281132
14-10 08:0000000
14-10 09:0000000
14-10 10:0017122141154
14-10 11:0023208127250
14-10 12:0026227201274
14-10 13:0026215256272
14-10 14:0034206246270
14-10 15:0018121710156

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 1897 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland4350925157830,5%
Noord-Brabant20319211237219,6%
Noord-Holland4226325233217,5%
Gelderland2518313422511,9%
Utrecht17781201075,6%
Onbekend67211141035,4%
Zeeland115842754,0%
Flevoland63710442,3%
Limburg91761331,7%
Overijssel4321100,5%
Drenthe612090,5%
Groningen520070,4%
Friesland020020,1%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 14-10-2026 00:00. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats18425597,1%
Regio179410394,6%
Adresveld111478358,7%
Coördinaten179410394,6%
Incidenttype565133229,8%
1405.6%Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (126 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
94.6%Opgeslagen coördinaten · 1794/1897. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger1897

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent71337.6%
A1 · spoed52727.8%
B2 · besteld vervoer22211.7%
1558.2%
P1 · spoed1417.4%
P2 · minder urgent804.2%
B1 · besteld vervoer321.7%
A0 · hoogste urgentie261.4%
C110.1%
1897Meldingen · vandaag
1544Ambulance
194Brandweer
122Politie
13Hulpdiensten
11P2000
7Traumahelikopter
6Rijkswaterstaat

Meldingen per uur · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
14-10 00:00104
14-10 01:0076
14-10 02:0059
14-10 03:0067
14-10 04:0058
14-10 05:0060
14-10 06:0065
14-10 07:0032
14-10 08:000
14-10 09:000
14-10 10:00154
14-10 11:00250
14-10 12:00274
14-10 13:00272
14-10 14:00270
14-10 15:00156
104 14-10 00:00
76 14-10 01:00
59 14-10 02:00
67 14-10 03:00
58 14-10 04:00
60 14-10 05:00
65 14-10 06:00
32 14-10 07:00
0 14-10 08:00
0 14-10 09:00
154 14-10 10:00
250 14-10 11:00
274 14-10 12:00
272 14-10 13:00
270 14-10 14:00
156 14-10 15:00

Waar · plaatsen

Den Haag 112
Rotterdam 110
Amsterdam 105
Eindhoven 31
Tilburg 28
Utrecht 26
Zoetermeer 26
Dordrecht 24
Breda 24
Helmond 23
Haarlem 22
Schiedam 22
Delft 21
Arnhem 21
Leiden 19

Waar · regio's

Zuid-Holland 578
Noord-Brabant 372
Noord-Holland 332
Gelderland 225
Utrecht 107
Zeeland 75
Flevoland 44
Limburg 33
Overijssel 10
Drenthe 9

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Amsterdam-Amstelland 22
Brandweer Hollands Midden 20
Brandweer Rotterdam Rijnmond 12
Brandweer Gelderland Midden 9
Brandweer Haaglanden 8
Brandweer Midden- en West-Brabant 8
Brandweer Zeeland 8
Brandweer Groningen 6
Brandweer Limburg Noord 5
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 5

Ambulance

Ambulance Haaglanden 101
Ambulance Hollands Midden 97
Ambulance Brabant Zuid en Oost 91
Ambulance Noord en Oost Gelderland 82
Ambulance Utrecht 81
Ambulance Brabant Noord 77
Ambulance Rotterdam Rijnmond 61
Ambulance Midden- en West-Brabant 56
Ambulance Zuid-Holland Zuid 56
Ambulance Gooi en Vechtstreek 49

Politie

Politie Midden- en West-Brabant 16
Politie Rotterdam Rijnmond 10
Politie Utrecht 9
Politie Brabant Zuid en Oost 8
Politie Gelderland Midden 8
Politie Brabant Noord 7
Politie Amsterdam-Amstelland 6
Politie Hollands Midden 6
Politie Zeeland 6
Politie Limburg Zuid 5

Overig

Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 5
Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 4
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 3
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 3
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 2
Oost - functionaris logistiek 2
PreCom Telling 1e TS Boxtel 2
PreCom Telling 1e TS Schaijk 2
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 2
Schaijk - PreCom Koppelcode OCB Oost-Brabant 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Brand 27
Verkeersongeval 25
Woningbrand 15
Assistentie ambulance 15
Voertuigbrand 13
Stank-/hinderlijke lucht 12
Brandmelding 12
Reanimatie 11
Liftopsluiting 9
Voertuig te water 8

Ambulance

Onbekend 1281
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 254
Reanimatie 7
Voertuig te water 2

Politie

Verkeersongeval 82
Onbekend 24
Schietincident 9
Steekpartij 4
Voertuig te water 3

Overig

Onbekend 19
Verkeersongeval 9
Verkeersmelding rws 6
Reanimatie 2
Vaartuig in problemen 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re · Liempde · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Molewaterplein · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Schweitzerplaats · Dordrecht · Zuid-Holland

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

HZD (D12.1) Dagcentr. Volwassenen Charlotte Jacobs · Den Haag · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Meerkoet · Diemen · Noord-Holland

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 132,5 · Liempde · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Roze Flamingo · Heerhugowaard · Noord-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.