HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Deze maand · 3311 openbare meldingen
Filters: Deze maand · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 15:25 CEST.

10,1Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
274Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 12:00
15:25Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di00000000000000000000003096126
Wo104765967586065320015425027427227015724223120621815042002987
Do6811116910182129850200000000000198
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-10-2026171452214198
02-10-202600000
03-10-202600000
04-10-202600000
05-10-202600000
06-10-202600000
07-10-202616580297251089
08-10-202600000
09-10-202600000
10-10-202600000
11-10-202600000
12-10-202600000
13-10-2026229932126
14-10-20261941545122371898

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 3311 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland928415314100030,2%
Noord-Brabant41527341661818,7%
Noord-Holland6441055653516,2%
Gelderland5332219439812,0%
Onbekend2114019302106,3%
Utrecht261472432006,0%
Zeeland1491631143,4%
Flevoland87430852,6%
Limburg3027161742,2%
Overijssel24651361,1%
Groningen10350180,5%
Drenthe10120130,4%
Friesland5230100,3%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 01-10-2026 00:02. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats318512696,2%
Regio310121093,7%
Adresveld1928138358,2%
Coördinaten310320893,7%
Incidenttype975233629,4%
-87.9%Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (27289 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
93.7%Opgeslagen coördinaten · 3103/3311. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger3311

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent122637%
A1 · spoed93928.4%
33110%
B2 · besteld vervoer3099.3%
P1 · spoed2337%
P2 · minder urgent1955.9%
B1 · besteld vervoer431.3%
A0 · hoogste urgentie341%
C110%
3311Meldingen · deze maand
2591Ambulance
398Brandweer
244Politie
29P2000
20Hulpdiensten
17Rijkswaterstaat
12Traumahelikopter

Meldingen per dag · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-10-2026198
02-10-20260
03-10-20260
04-10-20260
05-10-20260
06-10-20260
07-10-20261089
08-10-20260
09-10-20260
10-10-20260
11-10-20260
12-10-20260
13-10-2026126
14-10-20261898
198 01-10-2026
0 02-10-2026
0 03-10-2026
0 04-10-2026
0 05-10-2026
0 06-10-2026
1089 07-10-2026
0 08-10-2026
0 09-10-2026
0 10-10-2026
0 11-10-2026
0 12-10-2026
126 13-10-2026
1898 14-10-2026

Waar · plaatsen

Rotterdam 203
Den Haag 187
Amsterdam 172
Utrecht 57
Eindhoven 53
Tilburg 48
Dordrecht 42
Breda 42
Almere 39
Zoetermeer 36
Arnhem 36
Leiden 35
Delft 35
Voorburg 33
Nijmegen 32

Waar · regio's

Zuid-Holland 1000
Noord-Brabant 618
Noord-Holland 535
Gelderland 398
Utrecht 200
Zeeland 114
Flevoland 85
Limburg 74
Overijssel 36
Groningen 18

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 53
Brandweer Amsterdam-Amstelland 33
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 22
Brandweer Rotterdam Rijnmond 21
Brandweer Limburg Noord 17
Brandweer Haaglanden 16
Brandweer Gelderland Zuid 15
Brandweer Gelderland Midden 14
Brandweer Midden- en West-Brabant 11
Brandweer Zeeland 10

Ambulance

Ambulance Hollands Midden 162
Ambulance Haaglanden 153
Ambulance Utrecht 144
Ambulance Noord en Oost Gelderland 142
Ambulance Brabant Zuid en Oost 140
Ambulance Brabant Noord 137
Ambulance Zuid-Holland Zuid 97
Ambulance Gooi en Vechtstreek 92
Ambulance Rotterdam Rijnmond 91
Ambulance Midden- en West-Brabant 79

Politie

Politie Midden- en West-Brabant 23
Politie Rotterdam Rijnmond 23
Politie Utrecht 22
Politie Amsterdam-Amstelland 17
Politie Brabant Noord 12
Politie Brabant Zuid en Oost 11
Politie Gelderland Midden 9
Politie Hollands Midden 8
Politie Limburg Zuid 8
Politie Zeeland 8

Overig

Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 9
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 6
Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 6
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 3
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 3
PreCom Telling 1e TS Boxtel 3
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 3
Teammanager Noordkop 3
Vlijmen - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 3
Bemanning TS Schagerbrug 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Brand 64
Verkeersongeval 43
Brandmelding 32
Stank-/hinderlijke lucht 31
Woningbrand 26
Voertuigbrand 22
Assistentie ambulance 21
Onbekend 18
Reanimatie 18
Liftopsluiting 15

Ambulance

Onbekend 2230
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 352
Reanimatie 7
Voertuig te water 2

Politie

Verkeersongeval 174
Onbekend 44
Schietincident 9
Steekpartij 9
Voertuig te water 5
Explosie 3

Overig

Onbekend 44
Verkeersmelding rws 17
Verkeersongeval 10
Reanimatie 4
Vaartuig in problemen 2
Voertuig te water 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re · Liempde · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Molewaterplein · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Schweitzerplaats · Dordrecht · Zuid-Holland

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

AmbulanceB2

Besteld vervoer

HZD (D12.1) Dagcentr. Volwassenen Charlotte Jacobs · Den Haag · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Meerkoet · Diemen · Noord-Holland

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 132,5 · Liempde · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Roze Flamingo · Heerhugowaard · Noord-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.