HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Dit jaar · 2001 openbare meldingen
Filters: Dit jaarPolitie · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-01-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

0,3Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
43Drukste opgeslagen uur: 29-09-2026 17:00
16:00Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma4111110271584549101100000075
Di000000000025121924363248231529311912307
Wo105343623185115482433283826512026232822910524
Do450224131912912251332272929516791012287
Vr142201431519139081020131411121198197224
Za79235525551310102310168241013817183
Zo1715147151234128171543432724291318411698401

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-202600000
02-202600000
03-202600000
04-202600000
05-202600000
06-202600000
07-202600000
08-202600000
09-202600174901749
10-2026002520252

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 2001 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Noord-Holland00431043121,5%
Zuid-Holland00403040320,1%
Noord-Brabant00236023611,8%
Gelderland0019201929,6%
Onbekend0018701879,3%
Utrecht0014001407,0%
Limburg0012101216,0%
Overijssel00830834,1%
Friesland00560562,8%
Zeeland00460462,3%
Groningen00440442,2%
Flevoland00370371,8%
Drenthe00250251,2%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 15-09-2026 10:18. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats186213993,1%
Regio181418790,7%
Adresveld151848375,9%
Coördinaten182817391,4%
Incidenttype149850374,9%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
91.4%Opgeslagen coördinaten · 1828/2001. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Onbekend1243
Eigen ontvanger758

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
163181.5%
P1 · spoed31915.9%
P2 · minder urgent512.5%
2001Meldingen · dit jaar
2001Politie

Meldingen per maand · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-20260
02-20260
03-20260
04-20260
05-20260
06-20260
07-20260
08-20260
09-20261749
10-2026252
0 01-2026
0 02-2026
0 03-2026
0 04-2026
0 05-2026
0 06-2026
0 07-2026
0 08-2026
1749 09-2026
252 10-2026

Waar · plaatsen

Amsterdam 128
Rotterdam 120
Den Haag 64
Utrecht 42
Haarlem 33
Breda 25
Weert 22
Nijmegen 21
Purmerend 19
Eindhoven 19
Alkmaar 19
Almere 19
Tilburg 18
Arnhem 17
Dordrecht 17

Waar · regio's

Noord-Holland 431
Zuid-Holland 403
Noord-Brabant 236
Gelderland 192
Utrecht 140
Limburg 121
Overijssel 83
Friesland 56
Zeeland 46
Groningen 44

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Limburg Noord 9
Brandweer Amsterdam-Amstelland 6
Brandweer Midden- en West-Brabant 4
BRW Haaglanden ( Calamiteiten Coordinator ) 2
BRW Friesland ( Regionaal Commandocentrum ) 2
Brandweer Hollands Midden 2
BRW Bergen op Zoom ( BvD ) 1
BRW Rotterdam-Zuid ( Technische Dienst ) 1
BRW Friesland 1
BRW Bergen op Zoom ( Kazernetechniek ) 1

Politie

Politie Amsterdam-Amstelland 148
Politie Utrecht 121
Politie Midden- en West-Brabant 105
Politie Rotterdam Rijnmond 103
Politie Hollands Midden 75
Politie Gelderland Midden 55
Politie Limburg Zuid 55
Politie Brabant Zuid en Oost 54
Politie Noord en Oost Gelderland 54
Politie Limburg-Zuid ( Persvoorlichter ) 54

Overig

Bemanning TS ANW Hoorn 1
Bemanning RV (ANW) Hoorn 1

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Politie

Verkeersongeval 1344
Onbekend 503
Steekpartij 57
Voertuig te water 45
Schietincident 17
Overval 14
Ongeregeldheden 10
Explosie 8
Tilassistentie 1
Reanimatie 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

Politie

Verkeersongeval

Vlierboomstraat · Utrecht · Utrecht

Politie

Verkeersongeval

Laarderweg · Bussum · Noord-Holland

Politie

Verkeersongeval

Hanestreek · Wijnjewoude · Friesland

Politie

Verkeersongeval

Hanestreek · Wijnjewoude · Friesland

Politie

Verkeersongeval

Groene Boord · Heerlen · Limburg

Politie

Verkeersongeval

Moerweg · Den Haag · Zuid-Holland

Politie

Verkeersongeval

Willemsplein · Arnhem · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Roze Flamingo · Heerhugowaard · Noord-Holland

Politie

Verkeersongeval

Stellenboschplein · Den Haag · Zuid-Holland

Politie

Schietincident

Schietincident Margaretha van Parmadreef · Utrecht · Utrecht

Politie

Verkeersongeval

Debbeshoek Maasstraat · Ulft · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Structuurbaan · Nieuwegein · Utrecht

Politie

Verkeersongeval

Materieel Wilhelminalaan · Monnickendam · Noord-Holland

Politie

Verkeersongeval

Hoefkade · Den Haag · Zuid-Holland

Politie

Verkeersongeval

Schiphorsterweg · De Schiphorst · Drenthe

Politie

Verkeersongeval

Heukelumseweg · Asperen · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Weststraat · Den Helder · Noord-Holland

Politie

Verkeersongeval

Albert Heijn Velperweg · Arnhem · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Deukerdijk Hoogeweg · Pannerden · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Kessler Park Volmerlaan · Rijswijk · Zuid-Holland

Politie

Verkeersongeval

Campusbaan · Nijmegen · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Campusbaan · Nijmegen · Gelderland

Politie

Verkeersongeval

Dedemsvaartweg Kerketuinenweg · Den Haag · Zuid-Holland

Politie

Verkeersongeval

d'Arcyweg · Rotterdam · Zuid-Holland

PolitieP1

Politie · Alarmering

Passenberg President Kennedylaan · Roosendaal · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Mondriaanplein · Uden · Noord-Brabant

PolitieP1

Politie · Alarmering

Passenberg President Kennedylaan · Roosendaal · Noord-Brabant

PolitieP1

Verkeersongeval

Ongeval water Buitenhaven · Terneuzen · Zeeland

Politie

Verkeersongeval

Europaweg · Helmond · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Europaweg 11 · Helmond · Noord-Brabant

Politie

Verkeersongeval

Materieel N203 Li · Krommenie · Noord-Holland

Politie

Verkeersongeval

Nieuwe Parklaan Nieuwe Duinweg · Den Haag · Zuid-Holland

Politie

Verkeersongeval

Tudderenderweg · Sittard · Limburg

Politie

Verkeersongeval

Rijksstraatweg · Hippolytushoef · Noord-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.