HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Dit jaar · 2007 openbare meldingen
Filters: Dit jaarOverig · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-01-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

0,3Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
64Drukste opgeslagen uur: 15-09-2026 16:00
15:57Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma80000011131254342100000036
Di000000000374747492223817737385041374030656
Wo162316101215263763656249182518281010151812101123592
Do95011067118372939421681316920347273
Vr3301010772515838857811454106
Za545242238556117505261031057122
Zo10711729622711351314151781251116236222

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-202600000
02-202600000
03-202600000
04-202600000
05-202600000
06-202600000
07-20260001212
08-202600000
09-202600019101910
10-20260008585

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 2007 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland00050050024,9%
Onbekend00042942921,4%
Noord-Holland00031831815,8%
Noord-Brabant00022522511,2%
Gelderland0001881889,4%
Limburg00087874,3%
Utrecht00055552,7%
Friesland00055552,7%
Zeeland00047472,3%
Overijssel00043432,1%
Groningen00026261,3%
Flevoland00021211,0%
Drenthe00013130,6%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 23-07-2026 13:05. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats160540280,0%
Regio157842978,6%
Adresveld104496352,0%
Coördinaten158042778,7%
Incidenttype389161819,4%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
78.7%Opgeslagen coördinaten · 1580/2007. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Onbekend1576
Eigen ontvanger431

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
107453.5%
P1 · spoed24812.4%
A1 · spoed23311.6%
P2 · minder urgent20010%
A2 · minder urgent1989.9%
B2 · besteld vervoer412%
B1 · besteld vervoer130.6%
2007Meldingen · dit jaar
844Hulpdiensten
780P2000
214Rijkswaterstaat
157Traumahelikopter
8KNRM
4Onbekend

Meldingen per maand · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-20260
02-20260
03-20260
04-20260
05-20260
06-20260
07-202612
08-20260
09-20261910
10-202685
0 01-2026
0 02-2026
0 03-2026
0 04-2026
0 05-2026
0 06-2026
12 07-2026
0 08-2026
1910 09-2026
85 10-2026

Waar · plaatsen

Den Haag 122
Rotterdam 107
Amsterdam 103
Apeldoorn 42
Weert 34
Tilburg 32
Leiden 31
Delft 22
Leeuwarden 20
Nijmegen 20
Zoetermeer 18
Utrecht 18
Arnhem 16
Eindhoven 16
Haarlem 16

Waar · regio's

Zuid-Holland 500
Noord-Holland 318
Noord-Brabant 225
Gelderland 188
Limburg 87
Utrecht 55
Friesland 55
Zeeland 47
Overijssel 43
Groningen 26

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 168
Brandweer Limburg Noord 26
Brandweer Amsterdam-Amstelland 13
Brandweer Midden- en West-Brabant 11
BRW Zaandam ( Coenbrug A8 ) 11
BRW Krimpen aan de IJssel ( Proefalarm ) 9
Brandweer Drenthe 8
Brandweer Gelderland Zuid 6
Brandweer Rotterdam Rijnmond 6
Brandweer Friesland 5

Ambulance

Ambulance Hollands Midden 19
Ambulance Rotterdam Rijnmond 12
Ambulance Haaglanden 11
Ambulance Groningen 9
Ambulance Amsterdam-Amstelland 7
Ambulance Zuid-Holland Zuid 7
Ambulance Midden- en West-Brabant 6
Ambulance Gelderland Zuid 5
Ambulance Kennemerland 5
Ambulance Zaanstreek-Waterland 5

Politie

Politie Noord en Oost Gelderland 28
Politie Midden- en West-Brabant 19
Politie Gelderland Midden 13
Politie Brabant Noord 11
Calamiteitencoördinator 10
Politie Brabant Zuid en Oost 8
Politie Gelderland-Zuid ( Persvoorlichting ) 8
Politie Amsterdam-Amstelland 7
Politie Friesland 7
Politie Utrecht 7

Overig

Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 67
Lifeliner 3 ( Oost-Nederland ) 65
KNRM KNRM 9
Kustwachtcentrum ( Lemmer - Bemanning Anna Dorothea - John Stegers ) 3
Kustwachtcentrum ( Veere - Bemanning Oranje ) 3
Gecoördineerde Regionale Incidentbestrijdings Procedure 2
Kustwachtcentrum ( Urk - Kapiteins Hazewinkel en Willemtje ) 2
Kustwachtcentrum ( Wijk aan Zee - Bemanning KHV ) 2
OvD Centrum 2
PreCom Telling Herbezetting 's-Hertogenbosch 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Overig

Onbekend 1618
Verkeersmelding rws 204
Verkeersongeval 99
Reanimatie 35
Vaartuig in problemen 25
Brand 7
Stank-/hinderlijke lucht 4
Voertuig te water 4
Tilassistentie 3
Vermissing 2

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

Rijkswaterstaat

Verkeersmelding rws

A12 Li 28,4 · Waddinxveen · Zuid-Holland

HulpdienstenP1

Reanimatie

Emiclaerhof · Amersfoort · Utrecht

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 132,5 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

HulpdienstenA2

Verkeersongeval

A2 Re 134,3 · Liempde · Noord-Brabant

HulpdienstenP2

Verkeersongeval

Havenweg · Tholen · Zeeland

HulpdienstenP2

Verkeersongeval

Europaweg 11 · Helmond · Noord-Brabant

HulpdienstenP1

Reanimatie

(afhijsen) Stoeldraaiersgaarde 's · Den Haag · Zuid-Holland

RijkswaterstaatP1

Verkeersmelding rws

Burgemeester Bechtweg · Berkel-Enschot · Noord-Brabant

RijkswaterstaatP1

Verkeersmelding rws

Burgemeester Bechtweg · Berkel-Enschot · Noord-Brabant

HulpdienstenP1

Hulpdiensten · Alarmering

beheerssysteem Opkomstplaats 290 Tata Steel · Velsen-Noord · Noord-Holland

HulpdienstenP1

Hulpdiensten · Alarmering

beheerssysteem Opkomstplaats 290 Tata Steel · Velsen-Noord · Noord-Holland

Traumahelikopter

Reanimatie

Kerkhoflaan · Lunteren · Gelderland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.