HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Deze week · 239 openbare meldingen
Filters: Deze weekBrandweer · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 12-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

3,7Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
41Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 15:00
15:59Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di000000000000000000000061622
Wo7511836820017232626344100000000217
Do0000000000000000000000000
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
12-10-202600000
13-10-20262200022
14-10-2026217000217

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 239 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Noord-Holland530005322,2%
Zuid-Holland500005020,9%
Gelderland310003113,0%
Noord-Brabant240002410,0%
Utrecht18000187,5%
Limburg17000177,1%
Zeeland11000114,6%
Overijssel10000104,2%
Onbekend700072,9%
Flevoland700072,9%
Drenthe600062,5%
Groningen500052,1%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 13-10-2026 22:44. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats234597,9%
Regio232797,1%
Adresveld2231693,3%
Coördinaten232797,1%
Incidenttype2261394,6%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
97.1%Opgeslagen coördinaten · 232/239. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger239

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
P1 · spoed12451.9%
P2 · minder urgent10543.9%
93.8%
A1 · spoed10.4%
239Meldingen · deze week
239Brandweer

Meldingen per dag · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
12-10-20260
13-10-202622
14-10-2026217
0 12-10-2026
22 13-10-2026
217 14-10-2026

Waar · plaatsen

Amsterdam 23
Den Haag 10
Houten 8
Rotterdam 7
Herkenbosch 6
Zwolle 5
Groningen 5
Terneuzen 5
Apeldoorn 5
Schiphol 5
Schiedam 4
Rijswijk 4
Almere 4
Schoonebeek 3
Eindhoven 3

Waar · regio's

Noord-Holland 53
Zuid-Holland 50
Gelderland 31
Noord-Brabant 24
Utrecht 18
Limburg 17
Zeeland 11
Overijssel 10
Flevoland 7
Drenthe 6

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Amsterdam-Amstelland 27
Brandweer Hollands Midden 21
Brandweer Rotterdam Rijnmond 12
Brandweer Gelderland Midden 11
Brandweer Limburg Noord 11
Brandweer Haaglanden 9
Brandweer Zeeland 8
Brandweer Midden- en West-Brabant 7
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 6
Brandweer Groningen 5

Ambulance

Ambulance Kennemerland 4
Ambulance Utrecht 2
BRW Groningen ( Pers en Piket Voorlichting Alarm ) 2
Ambulance IJsselland 1
BRW Haarlem-Oost ( Beroepsploeg ) 1
BRW Haarlem-Oost ( Intern Alarm ) 1
BRW Hoofddorp ( Blusploeg TS-344 / WO-354) 1
BRW Kennemerland ( OvD Zuid ) 1
GHOR Groningen ( GAGS ) 1
MKA Utrecht ( GHOR ) 1

Politie

Calamiteitencoördinator 4
Politie Midden- en West-Brabant 3
Politie Brabant Zuid en Oost 1
Politie Gelderland Midden 1
Politie Zeeland 1

Overig

Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 3
Zwolle - post Zuid - chauffeurs 1 3
Bemanning TS Schagen 2
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 2
Oost - functionaris logistiek 2
OvD Zuid 2
PreCom Telling 1e TS Boxtel 2
PreCom Telling 1e TS Schaijk 2
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 2
Schaijk - PreCom Koppelcode OCB Oost-Brabant 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Brand 36
Verkeersongeval 28
Woningbrand 18
Assistentie ambulance 17
Brandmelding 16
Voertuigbrand 14
Stank-/hinderlijke lucht 14
Onbekend 13
Reanimatie 12
Liftopsluiting 11

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

BrandweerP2

Liftopsluiting

ten Hovestraat · Markelo · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Groene Boord · Heerlen · Limburg

BrandweerP2

Tilassistentie

Lijsterbesstraat · Schagen · Noord-Holland

BrandweerP1

Brandmelding

Basisschool De Boomladder Rozenlaan · Heerhugowaard · Noord-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP2

Buitenbrand

Boor · Zeewolde · Flevoland

BrandweerP1

Brand

Huis en Haard Zichtenburglaan · Den Haag · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP1

Voertuigbrand

Polleveenseweg · Voorthuizen · Gelderland

BrandweerP2

Brand

De Peelhorst · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Emiclaerhof · Amersfoort · Utrecht

BrandweerP2

Dierenredding

Westfriesedijk 17 · Aartswoud · Noord-Holland

BrandweerP2

Liftopsluiting

Dam · Alblasserdam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Lucellestraat · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP2

Stormschade

Burger King Oude Meppelerweg · Zwolle · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Geunstraat · De Heurne · Gelderland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Brand

Almere · Flevoland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Liftopsluiting

Station NS Middelburg Kanaalweg · Middelburg · Zeeland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Middel BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.