HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Deze maand · 421 openbare meldingen
Filters: Deze maandBrandweer · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

1,3Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
41Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 15:00
15:59Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di000000000000000000000061622
Wo751183682001723262634413537402819600382
Do112120000100000000000000017
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-10-20261700017
02-10-202600000
03-10-202600000
04-10-202600000
05-10-202600000
06-10-202600000
07-10-2026165000165
08-10-202600000
09-10-202600000
10-10-202600000
11-10-202600000
12-10-202600000
13-10-20262200022
14-10-2026217000217

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 421 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland950009522,6%
Noord-Holland720007217,1%
Gelderland580005813,8%
Noord-Brabant420004210,0%
Limburg32000327,6%
Utrecht27000276,4%
Overijssel26000266,2%
Onbekend21000215,0%
Zeeland14000143,3%
Drenthe10000102,4%
Groningen10000102,4%
Flevoland900092,1%
Friesland500051,2%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 01-10-2026 00:02. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats4041796,0%
Regio4002195,0%
Adresveld3863591,7%
Coördinaten4002195,0%
Incidenttype3982394,5%
-86.3%Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (3077 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
95%Opgeslagen coördinaten · 400/421. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger421

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
P2 · minder urgent20348.2%
P1 · spoed18944.9%
276.4%
A2 · minder urgent10.2%
A1 · spoed10.2%
421Meldingen · deze maand
421Brandweer

Meldingen per dag · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-10-202617
02-10-20260
03-10-20260
04-10-20260
05-10-20260
06-10-20260
07-10-2026165
08-10-20260
09-10-20260
10-10-20260
11-10-20260
12-10-20260
13-10-202622
14-10-2026217
17 01-10-2026
0 02-10-2026
0 03-10-2026
0 04-10-2026
0 05-10-2026
0 06-10-2026
165 07-10-2026
0 08-10-2026
0 09-10-2026
0 10-10-2026
0 11-10-2026
0 12-10-2026
22 13-10-2026
217 14-10-2026

Waar · plaatsen

Amsterdam 30
Den Haag 21
Rotterdam 18
Houten 8
Apeldoorn 7
Eindhoven 7
Zwolle 7
Utrecht 6
Almere 6
Schiphol 6
Tiel 6
Herkenbosch 6
Zoetermeer 5
Groningen 5
Terneuzen 5

Waar · regio's

Zuid-Holland 95
Noord-Holland 72
Gelderland 58
Noord-Brabant 42
Limburg 32
Utrecht 27
Overijssel 26
Zeeland 14
Drenthe 10
Groningen 10

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 39
Brandweer Amsterdam-Amstelland 35
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 23
Brandweer Rotterdam Rijnmond 20
Brandweer Limburg Noord 17
Brandweer Gelderland Midden 16
Brandweer Haaglanden 16
Brandweer Gelderland Zuid 15
Brandweer Zeeland 10
Brandweer Midden- en West-Brabant 9

Ambulance

Ambulance Kennemerland 4
BRW Groningen ( Pers en Piket Voorlichting Alarm ) 3
Ambulance Utrecht 2
Ambulance Gelderland Zuid 1
Ambulance IJsselland 1
BRW Haarlem-Oost ( Beroepsploeg ) 1
BRW Haarlem-Oost ( Intern Alarm ) 1
BRW Hoofddorp ( Blusploeg TS-344 / WO-354) 1
BRW Kennemerland ( OvD Zuid ) 1
GHOR Groningen ( GAGS ) 1

Politie

Calamiteitencoördinator 7
Politie Midden- en West-Brabant 3
Politie Brabant Zuid en Oost 1
Politie Gelderland Midden 1
Politie Groningen 1
Politie Zeeland 1

Overig

Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 3
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 3
PreCom Telling 1e TS Boxtel 3
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 3
Teammanager Noordkop 3
Vlijmen - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 3
Zwolle - post Zuid - chauffeurs 1 3
Bemanning TS Schagen 2
Bemanning TS Schagerbrug 2
Mill - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 2

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Brand 69
Verkeersongeval 45
Brandmelding 33
Stank-/hinderlijke lucht 32
Woningbrand 26
Voertuigbrand 23
Onbekend 23
Assistentie ambulance 22
Reanimatie 19
Liftopsluiting 17

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

BrandweerP2

Liftopsluiting

ten Hovestraat · Markelo · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Groene Boord · Heerlen · Limburg

BrandweerP2

Tilassistentie

Lijsterbesstraat · Schagen · Noord-Holland

BrandweerP1

Brandmelding

Basisschool De Boomladder Rozenlaan · Heerhugowaard · Noord-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP2

Buitenbrand

Boor · Zeewolde · Flevoland

BrandweerP1

Brand

Huis en Haard Zichtenburglaan · Den Haag · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP1

Voertuigbrand

Polleveenseweg · Voorthuizen · Gelderland

BrandweerP2

Brand

De Peelhorst · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Emiclaerhof · Amersfoort · Utrecht

BrandweerP2

Dierenredding

Westfriesedijk 17 · Aartswoud · Noord-Holland

BrandweerP2

Liftopsluiting

Dam · Alblasserdam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Lucellestraat · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP2

Stormschade

Burger King Oude Meppelerweg · Zwolle · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Geunstraat · De Heurne · Gelderland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Brand

Almere · Flevoland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Liftopsluiting

Station NS Middelburg Kanaalweg · Middelburg · Zeeland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Middel BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.