HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Dit jaar · 3928 openbare meldingen
Filters: Dit jaarBrandweer · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-01-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

0,6Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
60Drukste opgeslagen uur: 23-09-2026 08:00
15:59Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma128432445101117147111717158400000173
Di000000000113338723029715042414254586053684
Wo3023232816142949905090594649575136535755603654201075
Do27161510937122321332724453455571610111011826510
Vr19115121913111219985131213231827153225241912376
Za212118181089113037251827422014161083020142327477
Zo36281519261458149293845323241404120334926258633

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-202600000
02-202600000
03-202600000
04-202600000
05-202600000
06-202600000
07-202600000
08-202600000
09-202635070003507
10-2026421000421

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 3928 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland90300090323,0%
Noord-Holland61200061215,6%
Gelderland45000045011,5%
Noord-Brabant43400043411,0%
Onbekend2870002877,3%
Limburg2700002706,9%
Overijssel2450002456,2%
Utrecht2160002165,5%
Groningen1150001152,9%
Friesland1050001052,7%
Flevoland1010001012,6%
Drenthe99000992,5%
Zeeland91000912,3%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 15-09-2026 09:12. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats368524393,8%
Regio364128792,7%
Adresveld2921100774,4%
Coördinaten365427493,0%
Incidenttype328264683,6%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
93%Opgeslagen coördinaten · 3654/3928. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Onbekend2727
Eigen ontvanger1201

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
P2 · minder urgent178545.4%
P1 · spoed163941.7%
48512.3%
A1 · spoed140.4%
A2 · minder urgent50.1%
3928Meldingen · dit jaar
3928Brandweer

Meldingen per maand · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-20260
02-20260
03-20260
04-20260
05-20260
06-20260
07-20260
08-20260
09-20263507
10-2026421
0 01-2026
0 02-2026
0 03-2026
0 04-2026
0 05-2026
0 06-2026
0 07-2026
0 08-2026
3507 09-2026
421 10-2026

Waar · plaatsen

Amsterdam 255
Rotterdam 233
Den Haag 159
Eindhoven 56
Utrecht 54
Almere 43
Zwolle 41
Arnhem 40
Lelystad 39
Leeuwarden 38
Apeldoorn 37
Tilburg 36
Nijmegen 35
Groningen 33
Delft 32

Waar · regio's

Zuid-Holland 903
Noord-Holland 612
Gelderland 450
Noord-Brabant 434
Limburg 270
Overijssel 245
Utrecht 216
Groningen 115
Friesland 105
Flevoland 101

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 230
Brandweer Amsterdam-Amstelland 189
Brandweer Rotterdam Rijnmond 124
Brandweer Limburg Noord 115
Brandweer Midden- en West-Brabant 101
Brandweer Gelderland Midden 86
Brandweer Haaglanden 79
BRW Gelderland-Zuid ( GMS Koppelcode ) 73
Brandweer Twente 54
Brandweer Drenthe 47

Ambulance

Ambulance Kennemerland 19
BRW Groningen ( Pers en Piket Voorlichting Alarm ) 16
BRW Groningen ( OvD Oost Alarm ) 10
BRW Groningen-Sontweg ( DA OD-898 ) 9
BRW Hoogezand - Slochteren ( Commandant ) 9
BRW Haarlem-Oost ( Beroepsploeg ) 6
BRW Hoofddorp ( Blusploeg TS-344 / WO-354) 6
Ambulance Gelderland Zuid 5
Ambulance Hollands Midden 5
BRW Haarlem-Oost ( Intern Alarm ) 5

Politie

Calamiteitencoördinator 28
Politie Midden- en West-Brabant 15
Brandweer Midden- en West-Brabant 8
BRW MW-Brabant (Alarm OvD Steenb.-Moerdijk-Halderb.-Mark & Dintel) 5
Politie Gelderland Midden 2
Politie Groningen 2
Politie Amsterdam-Amstelland 1
Politie Brabant Zuid en Oost 1
Politie Friesland 1
Politie Zeeland 1

Overig

Koppelcode Pre-Com 9
Calamiteiten Coördinator Meldkamer Hilversum 8
Zwolle - post Zuid - chauffeurs 1 7
Boxtel - PreCom Koppelcode MKB Oost-Brabant 5
PreCom Telling 1e TS Boxtel 5
Bemanning 1e TS Alkmaar (Beroeps) 4
OvD Zuid 4
Persvoorlichting 06--9901 -9902 -9903 -9904 4
PreCom Telling 1e TS Boekel 4
PreCom Telling 1e TS Vlijmen 4

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Brandweer

Onbekend 646
Brand 447
Brandmelding 411
Stank-/hinderlijke lucht 291
Verkeersongeval 279
Woningbrand 243
Assistentie ambulance 213
Voertuigbrand 172
Buitenbrand 155
Reanimatie 154

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

BrandweerP2

Liftopsluiting

ten Hovestraat · Markelo · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Groene Boord · Heerlen · Limburg

BrandweerP2

Tilassistentie

Lijsterbesstraat · Schagen · Noord-Holland

BrandweerP1

Brandmelding

Basisschool De Boomladder Rozenlaan · Heerhugowaard · Noord-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP2

Buitenbrand

Boor · Zeewolde · Flevoland

BrandweerP1

Brand

Huis en Haard Zichtenburglaan · Den Haag · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Zorglocatie Campanula Barbarastraat · Lent · Gelderland

BrandweerP1

Voertuigbrand

Polleveenseweg · Voorthuizen · Gelderland

BrandweerP2

Brand

De Peelhorst · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Emiclaerhof · Amersfoort · Utrecht

BrandweerP2

Dierenredding

Westfriesedijk 17 · Aartswoud · Noord-Holland

BrandweerP2

Liftopsluiting

Dam · Alblasserdam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Brand

Lucellestraat · Amsterdam · Noord-Holland

BrandweerP2

Stormschade

Burger King Oude Meppelerweg · Zwolle · Overijssel

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Verkeersongeval

Bosseweg 137 · Best · Noord-Brabant

BrandweerP1

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP1

Reanimatie

Oosterstraat · Schiedam · Zuid-Holland

BrandweerP2

Woningbrand

Houten · Utrecht

BrandweerP1

Reanimatie

Geunstraat · De Heurne · Gelderland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Brand

Almere · Flevoland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Grote BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP2

Liftopsluiting

Station NS Middelburg Kanaalweg · Middelburg · Zeeland

BrandweerP1

Woningbrand

BMD-04 (Middel BR) BR woning Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

BrandweerP1

Woningbrand

Vlondertuin · Houten · Utrecht

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.