HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Deze maand · 2713 openbare meldingen
Filters: Deze maandAmbulance · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-10-2026 00:00 tot 14-10-2026 16:01 CEST.

8,3Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
238Drukste opgeslagen uur: 14-10-2026 15:00
16:00Laatste bericht binnen de filters: 14-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma0000000000000000000000000
Di0000000000000000000000217899
Wo89694757555248280012220822721520623817017414317311434002469
Do51601297131521630200000000000145
Vr0000000000000000000000000
Za0000000000000000000000000
Zo0000000000000000000000000

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-10-2026014500145
02-10-202600000
03-10-202600000
04-10-202600000
05-10-202600000
06-10-202600000
07-10-2026080200802
08-10-202600000
09-10-202600000
10-10-202600000
11-10-202600000
12-10-202600000
13-10-20260990099
14-10-202601667001667

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 2713 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland08850088532,6%
Noord-Brabant05430054320,0%
Noord-Holland04310043115,9%
Gelderland03420034212,6%
Utrecht0157001575,8%
Onbekend0143001435,3%
Zeeland09700973,6%
Flevoland07500752,8%
Limburg02800281,0%
Overijssel060060,2%
Groningen030030,1%
Friesland020020,1%
Drenthe010010,0%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 01-10-2026 00:02. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats26387597,2%
Regio257014394,7%
Adresveld1365134850,3%
Coördinaten257114294,8%
Incidenttype381233214,0%
-87.4%Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (21522 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
94.8%Opgeslagen coördinaten · 2571/2713. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Eigen ontvanger2713

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent127046.8%
A1 · spoed97435.9%
B2 · besteld vervoer32612%
612.2%
B1 · besteld vervoer451.7%
A0 · hoogste urgentie351.3%
P1 · spoed10%
C110%
2713Meldingen · deze maand
2713Ambulance

Meldingen per dag · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-10-2026145
02-10-20260
03-10-20260
04-10-20260
05-10-20260
06-10-20260
07-10-2026802
08-10-20260
09-10-20260
10-10-20260
11-10-20260
12-10-20260
13-10-202699
14-10-20261667
145 01-10-2026
0 02-10-2026
0 03-10-2026
0 04-10-2026
0 05-10-2026
0 06-10-2026
802 07-10-2026
0 08-10-2026
0 09-10-2026
0 10-10-2026
0 11-10-2026
0 12-10-2026
99 13-10-2026
1667 14-10-2026

Waar · plaatsen

Rotterdam 182
Den Haag 157
Amsterdam 142
Tilburg 46
Eindhoven 44
Dordrecht 40
Breda 39
Utrecht 38
Delft 36
Voorburg 36
Almere 33
Arnhem 33
Zoetermeer 32
Leiden 31
Spijkenisse 29

Waar · regio's

Zuid-Holland 885
Noord-Brabant 543
Noord-Holland 431
Gelderland 342
Utrecht 157
Zeeland 97
Flevoland 75
Limburg 28
Overijssel 6
Groningen 3

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Groningen 1

Ambulance

Ambulance Hollands Midden 167
Ambulance Haaglanden 161
Ambulance Noord en Oost Gelderland 152
Ambulance Utrecht 150
Ambulance Brabant Zuid en Oost 146
Ambulance Brabant Noord 142
Ambulance Zuid-Holland Zuid 99
Ambulance Gooi en Vechtstreek 93
Ambulance Rotterdam Rijnmond 91
Ambulance Midden- en West-Brabant 81

Overig

Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 10
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 1

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Ambulance

Onbekend 2332
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 371
Reanimatie 7
Voertuig te water 2
Verkeersongeval 1

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

AmbulanceA2

Ambulance · Alarmering

Huisartspraktijk Bakker Uiterwaard · Zoetermeer · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

SEH Reinier de Graafweg · Delft · Zuid-Holland

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Sara Burgerhartstraat 1055 · Amsterdam · Noord-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.