HET ECHTE NIEUWS

P2000 STATISTIEKEN

Dit jaar · 31130 openbare meldingen
Filters: Dit jaarAmbulance · wijzigen

Dit zijn alarmeringsberichten, geen unieke of bevestigde incidenten. Alle tellingen gebruiken dezelfde periode en filters. Tijden zijn Nederlands; het herhaalde uur bij wintertijd wordt samen geteld. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen.

Meetperiode: 01-01-2026 00:00 tot 15-10-2026 17:56 CEST.

4,5Berichten per uur, gemiddeld over de verstreken gekozen periode
252Drukste opgeslagen uur: 24-09-2026 15:00
17:54Laatste bericht binnen de filters: 15-10-2026

Wanneer worden berichten geregistreerd?

Weekdagen tegenover uren, opgeteld binnen de gekozen periode. We gebruiken de gemelde tijd, of anders de ontvangsttijd. Donkerder betekent meer berichten. Gedeeltelijke dagen en uren zijn inbegrepen; dit is geen gemiddelde per weekdag.

Aantal alarmeringsberichten per weekdag en Nederlands uur
Dag000102030405060708091011121314151617181920212223Totaal
Ma674029283413273271611061081089110483627722000001163
Di0000000041502142573001901923993442102782453403803453574205
Wo3192481731741601681903074916226975043873313663604353963854234613513313808659
Do215153120146100107115283327430550532595634508327374231774587931071526308
Vr174128705256446313318117119627115102122185162114137136141134131912865
Za1059495989789571151862332641902002401197110066751921711181612423378
Zo21115216611911810760101101137281270280273285305278252226250237146115824552

Trend per hulpdienst

Dezelfde tijdvakken als de totaaltijdlijn. Overig bevat alle andere hulpdiensten. Kies een hulpdienst om alle statistieken daarop te filteren.

TijdvakBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaal
01-202600000
02-202600000
03-202600000
04-202600000
05-202600000
06-202600000
07-20260180018
08-202600000
09-20260248650024865
10-202606247006247

Regio’s naast elkaar

De 15 regio’s met de meeste berichten binnen de filters. Aandeel is berekend over alle 31130 geselecteerde berichten; onbekende regio’s worden apart getoond.

RegioBrandweerAmbulancePolitieOverigTotaalAandeel
Zuid-Holland0934300934330,0%
Noord-Brabant0618100618119,9%
Noord-Holland0524600524616,9%
Gelderland0380500380512,2%
Onbekend024080024087,7%
Utrecht016630016635,3%
Zeeland010090010093,2%
Flevoland0870008702,8%
Limburg0405004051,3%
Overijssel0116001160,4%
Friesland03900390,1%
Groningen02600260,1%
Drenthe01900190,1%

Hoe volledig zijn de opgeslagen gegevens?

Een ingevuld veld kan nog onnauwkeurig zijn. Een straatnaam is niet altijd een volledig adres; opgeslagen coördinaten zeggen niets over precisie of ontvangststerkte.

Eerste opgeslagen bericht binnen de filters: 23-07-2026 13:05. Een tijdvak met nul berichten bewijst niet dat er geen alarmeringen waren.

GegevenAanwezigOntbreektAandeel aanwezig
Plaats29100203093,5%
Regio28722240892,3%
Adresveld132951783542,7%
Coördinaten28753237792,4%
Incidenttype34432768711,1%
—Verschil met direct voorafgaande, even lange periode (0 berichten). Geen uitspraak over incidentontwikkeling.
92.4%Opgeslagen coördinaten · 28753/31130. Nauwkeurigheid niet bevestigd.

Bronregistratie

BronBerichten
Onbekend19986
Eigen ontvanger11144

Bronregistratie zegt niets over volledige landelijke dekking.

Prioriteiten

PrioriteitAantalAandeel
A2 · minder urgent1461847%
A1 · spoed1134036.4%
B2 · besteld vervoer338010.9%
9293%
B1 · besteld vervoer5231.7%
A0 · hoogste urgentie3271.1%
C150%
P1 · spoed40%
K220%
P2 · minder urgent20%
31130Meldingen · dit jaar
31130Ambulance

Meldingen per maand · gekozen periode

Exacte tijdlijn bekijken
TijdBerichten
01-20260
02-20260
03-20260
04-20260
05-20260
06-20260
07-202618
08-20260
09-202624865
10-20266247
0 01-2026
0 02-2026
0 03-2026
0 04-2026
0 05-2026
0 06-2026
18 07-2026
0 08-2026
24865 09-2026
6247 10-2026

Waar · plaatsen

Rotterdam 1972
Amsterdam 1858
Den Haag 1552
Tilburg 617
Eindhoven 616
Breda 497
Utrecht 420
Dordrecht 395
Almere 375
Delft 370
Zoetermeer 360
Voorburg 340
Leiden 336
Arnhem 318
Apeldoorn 284

Waar · regio's

Zuid-Holland 9343
Noord-Brabant 6181
Noord-Holland 5246
Gelderland 3805
Utrecht 1663
Zeeland 1009
Flevoland 870
Limburg 405
Overijssel 116
Friesland 39

Eenheden per hulpdienst

Brandweer

Brandweer Hollands Midden 5
Brandweer Haaglanden 4
Brandweer Groningen 3
Brandweer Limburg Noord 2
Testcode Testcode Testcode 2
Brandweer Limburg Zuid 1
Brandweer Midden- en West-Brabant 1
BRW Baarle-Nassau ( BLS Team ) 1
BRW Gelderland-Midden ( AGS / LMPO Info ) 1
BRW Groningen ( TAS-747 Uitruk 1 ) 1

Ambulance

Ambulance Brabant Zuid en Oost 1588
Ambulance Utrecht 1558
Ambulance Noord en Oost Gelderland 1435
Ambulance Hollands Midden 1292
Ambulance Brabant Noord 1274
Ambulance Gooi en Vechtstreek 1058
Ambulance Haaglanden 975
Ambulance Zuid-Holland Zuid 766
Ambulance Rotterdam Rijnmond 640
Ambulance Midden- en West-Brabant 497

Politie

Politie Limburg-Zuid ( Persvoorlichter ) 1
Politie Noord en Oost Gelderland 1
Politie Utrecht 1
Politie Zeeland 1

Overig

Lifeliner 2 ( Zuid-West Nederland ) 58
Texel - TESO Patientenvervoer 3
KNRM West-Terschelling ( Reddingsboot Arie Visser Patientenvervoer ) 1
KNRM Zeeland ( Station Cadzand - Bemanning KHV ) 1
Lifeliner 1 / MKA Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland (MMT 901) 1
OvD Zuid 1

Alle berichten in de gekozen periode. Een label telt maximaal één keer per bericht; monitorcodes, lichtkranten en persinformatie zijn uitgesloten. Dit meet alarmeringen, geen daadwerkelijke inzet. Eenheidslabels uit de meegestuurde capcode-informatie (zoals ook per melding op de monitor staat), ingedeeld per hulpdienst. Geen ruwe voertuigkentekens, rit- of voertuignummers: die blijven uitsluitend in het lokale technische logboek.

Incidenttypes in meldingen per hulpdienst

Ambulance

Onbekend 27687
Besteld (niet-spoedeisend) vervoer 3359
Reanimatie 59
Verkeersongeval 17
Voertuig te water 8

Incidenttype op basis van de tekst van de melding zelf (bijv. "bosbrand", "verkeersongeval"), dezelfde classificatie als op de lokale redactiepagina. "Onbekend" betekent dat de meldingstekst geen specifiek incidenttype noemt (bijv. een kale A1/A2-oproep zonder verdere aanleiding).

Recente meldingen

AmbulanceB2

Besteld vervoer

Kleiweg · Rotterdam · Zuid-Holland

AmbulanceB1

Besteld vervoer

Einthovenweg · Leiden · Zuid-Holland

AmbulanceA2

Ambulance · Alarmering

Ambulancepost Gouda Zuider IJsseldijk · Gouda · Zuid-Holland

Laatste 40 openbare meldingen in deze periode. Het volledige overzicht staat op de P2000-monitor.

Download tellingen als CSV

Alleen openbaar gemaakte alarmeringsberichten; technische berichten uitgesloten. Dit zijn berichten, geen unieke incidenten. Ontvangstdekking beïnvloedt de aantallen. Een melding is geen bevestigd incident. Bij nood: bel 112.